КИЇВ (QHA) -

Вчора у Києві в комітеті з питань національної безпеки Верховної Ради (ВР) України відбулася зустріч членів комітету з представниками комітету з питань національної оборони Великих Національних зборів Туреччини.

Як повідомляє прес-служба ВР, з української сторони у зустрічі брали участь голова Комітету Сергій Пашинський, заступник голови Комітету Юлій Мамчур та інші.

Турецьку сторону представляли: голова делегації — голова Комітету з питань національної оборони, член Групи турецько-української дружби Великих Національних Зборів Туреччини Юсуф Беязіт, заступник голови Комітету Хюсейн Шахін, представник Комітету Мурат Байбатур, турецькі парламентарії і посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель.

Голова Комітету Сергій Пашинський на початку зустрічі ознайомив гостей зі складом, структурою і діяльністю Комітету. Членів турецької делегації також поінформували про стан реформування сектора безпеки і оборони України.

У свою чергу, голова Комітету з питань національної оборони Юсуф Беязіт заявив, що Туреччина й надалі буде надавати усіляку підтримку Україні в питанні забезпечення територіальної цілісності, сприяючи вирішенню цього питання на всіх можливих європейських майданчиках.

Він повідомив членам Комітету, що турецька сторона проінформована про роботу місії ОБСЄ на Сході України і зазначив, що Туреччина підтримує розміщення миротворчої місії ООН у позиції, яку відстоює Україна.

Юсуф Беязіт також підкреслив, що Туреччина не підтримує анексію Криму і ніколи не визнає Крим територією Російської Федерації, а також підтримує введені санкції щодо заборони кораблям під прапором країн Європейського Союзу заходити або ставати на стоянку в портах Криму.

Нагадаємо, раніше в турецькому серіалі, у презентації якого брав участь президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, нагадали, чий Крим.

Нагадаємо, раніше секретар Світового конгресу кримських татар, член правління Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у Туреччині Намик Кемаль Баяр виступив ініціатором петиції щодо захисту Ханського палацу в Бахчисараї.

Петиція під назвою Save Khan's Palace/Hansaray Yok Olmasın (Врятуйте Ханський палац) опублікована на сайті громадської організації Avaaz.

Раніше Намик Кемаль Баяр повідомив, що Товариство культури і взаємодопомоги кримських татар у Туреччині запускає у соціальній мережі Twitter кампанію на підтримку Ханського палацу в Бахчисараї, який знищують російські окупанти.

QHA