АНКАРА -

Влада Туреччини має інформацію, яка підтверджує факт хімічної атаки в сирійській провінції Ідліб, сказав міністр охорони здоров'я Туреччини Реджеп Акдаг. Відповідно доказам турецької сторони, авіація Асада застосувала нервово-паралітичний газ.

— Симптоми поранень, отриманих 30 сирійцями, які були доставлені до Туреччини, а також судмедекспертиза тіл двох загиблих у сирійській провінції Ідліб задокументовані та направлені до Всесвітньої організації охорони здоров'я, — сказав Акдаг.

Режим Башара Асада скоює злочини проти людяності в Сирії, тому що розуміє, що не зіткнеться з тиском міжнародного співтовариства, трохи раніше заявив віце-прем'єр Туреччини Нуман Куртулмуш в ефірі радіостанції Best FM в Орду.

— Асад переконаний, що ніяких санкцій не буде, а заяви, що їх засуджують, так і залишаться на папері. У результаті страждає сирійський народ, — зазначив Куртулмуш.

За його словами, тема хіматаки в Ідлібі буде обговорюватися в Раді Безпеки ООН, де правом вето володіють п'ять постійних країн-учасниць.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 4 квітня міністр охорони здоров'я в тимчасовому уряді Сирії Феррас Джунді повідомив, що у результаті хімічної атаки в населеному пункті Хан Шейхун сирійської провінції Ідліб загинули понад 100 мирних жителів. Постраждало близько 500 осіб, серед яких багато дітей. За словами чиновника, під час рятувальних операцій після атаки Управління цивільної оборони та лікарня в Ідлібі піддалися ударам сил Башара Асада.

Міністерство оборони Росії стверджує, що РФ і урядові війська режиму Асада не використовували в Сирії хімічної зброї, а загибель сотні мирних жителів 4 квітня сталася «через попадання авіаудару в цехи виробництва хімічної зброї», що належать силам опозиції.

Джерело: АА

QHA