АНКАРА (QHA) -

Туреччина не розглядає питання про розрив зв'язків з НАТО після скандалу на навчаннях у Норвегії.

Про це повідомив прес-секретар турецького президента Ібрагім Калин.

— Очевидно, це абсолютно неприйнятно відносно будь-якої країни, особливо щодо нашого президента-засновника Ататюрка і нашого нинішнього президента, і не можна сподіватися, що Туреччина не буде реагувати на це. Це неможливо, — зазначив він.

Прес-секретар також повідомив, що Туреччина отримала вибачення, проте він не розуміє "як у такій системі, як НАТО — військовий союз з такою суворою дисциплінованою системою — могло статися таке".

— Звичайно, цей інцидент потрібно розслідувати дуже, дуже ретельно: хто це зробив, хто розмістив ці фотографії тощо — вважає Калин.

Нагадаємо, раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган поставив під сумнів питання довіри до НАТО у зв'язку з інцидентом під час навчань країн Північноатлантичного блоку.

Ердоган заявив, що у 2015 році, у період максимальної загрози з території Сирії, керівництво НАТО прийняло рішення відкликати ракетно-зенітні системи з Туреччини. Це, на думку турецького лідера, дало зрозуміти, що Альянс не надасть підтримку Анкарі в разі атаки.

Нагадаємо, раніше Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг від імені Північноатлантичного блоку приніс вибачення Туреччині у зв'язку зі скандалом, який виник у ході навчань Альянсу.

Відзначимо, у ході маневрів НАТО в Норвегії стався скандальний інцидент. Представники Альянсу встановили стенд з фотографіями "умовного противника", на яких були зображені Ататюрк і нинішній турецький лідер Реджеп Таїп Ердоган.

Джерело: Hurriyet

QHA