БЕРЛІН -

Після повідомлень про те, що один з ватажків терористичного угруповання «Паралельна держава» (FETÖ) Аділь Оксюз перебуває у Німеччині, офіційна Анкара направила ноту протесту в Берлін.

За даними дипломатичних джерел, турецька влада зажадала від МЗС Німеччини всебічно вивчити зазначену інформацію, а в разі встановлення місцезнаходження терориста — провести його арешт і подальшу екстрадицію.

Оксюз є так званим «імамом» прихильників FETÖ з-поміж військовослужбовців ВПС Туреччини, який відіграв активну роль у подіях спроби перевороту 15 липня 2016 року у Туреччині.

Повідомляється, що терориста бачили в кількох містах Німеччини. У МЗС Німеччини заявили, що не володіють інформацією про перебування Оксюза в країні, що не задовольнило турецьку сторону.

Раніше турецькі ЗМІ писали про те, що представники турецької діаспори Німеччини бачили Оксюза у Франкфурті та Ульмі. Повідомляється, що влада федеральної землі Баден-Вюртемберг видала терористові тимчасову посвідку на проживання.

У Німеччині питаннями надання притулку відає не МЗС, а Федеральне відомство у справах міграції та біженців. Влада Німеччини, посилаючись на міжнародні угоди, відмовляється надавати інформацію про осіб, які звертаються по притулок.

Раніше ЗМІ Німеччини повідомляли, що після провалу спроби перевороту у Туреччині до Німеччини втекло близько чотирьох тисяч прихильників FETÖ.

Нагадаємо, група військовослужбовців ЗС Туреччини, які перебувають в організації Ґюлена, в ніч з 15 на 16 липня 2016 року вчинила спробу збройного захоплення влади в країні. Дії хунти були рішуче припинені завдяки реакції керівництва країни та органів правопорядку, а також пересічних громадян. Загинули 250 осіб.

Фото, джерело: АА

QHA