АНКАРА -

У зовнішньополітичному відомстві Туреччини пояснили, що протести, висловлені у зв'язку із обмеженнями щодо турецьких міністрів, а також поганим ставленням до членів турецької громади, які скористалися своїм правом на свободу зібрань.

В одній з нот, направлених до Нідерландів, наголошується, що Туреччина залишає за собою право вимагати компенсацію. МЗС Туреччини закликає всебічно розслідувати порушення щодо турецьких міністрів і громадян країни, а також вжити заходів судового, адміністративного та кримінального характеру, після чого проінформувати зовнішньополітичне відомство про результати.

У другій з нот, направлених до Нідерландів, офіційна Анкара рішуче засудила дії щодо турецьких міністрів. У документі наголошується, що зазначені дії були далекі від дипломатичного етикету і загальноприйнятих міжнародних норм. Були грубо порушені принципи Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року та Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року.

— Туреччина очікує від влади Нідерландів офіційних вибачень у письмовому вигляді, йдеться у документі.

Нагадаємо, влада Нідерландів 11 березня заборонили посадку у Роттердамі літаку з главою МЗС Туреччини Мевлютом Чавушоглу на борту.

Незабаром із тиском зіткнулася і міністр у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатма Бетуль Саян Кайя, яка прибула до Нідерландів з Німеччини на автомобілі для участі у зустрічі з турецькою діаспорою. Поліція Нідерландів спочатку затримала співробітників охорони Фатми Бетуль Саян Кайя. Міністра спробували змусити вийти з автомобіля, а після її відмови пригрозили евакуацією машини. В результаті Кайя була змушена вийти з автомобіля, і у супроводі співробітників поліції її було виселено до Німеччини.

У той же час співробітники поліції Нідерландів розігнали із застосуванням собак та кінних нарядів тисячі етнічних турків, які зібралися біля стін генконсульства у Роттердамі на знак підтримки турецького міністра.

МЗС Туреччини зажадав, щоб посол Нідерландів у Анкарі, що перебуває на даний час у відпустці за кордоном, не повертався певний час до виконання своїх обов'язків.

Джерело: АА

ФОТО: інтернет

QHA