АНКАРА (QHA) -

Міністр національної оборони Туреччини Фікри Ішик заявив про слабку підтримку Міжнародної коаліції у боротьбі з ІДІЛ на чолі з США турецької військової операції «Щит Євфрату» у Сирії, передає АА.

У той же час, Ішик висловив надію на те, що союзники Республіки все ж переглянуть свою позицію і нададуть офіційній Анкарі всю необхідну підтримку. Однак її відсутність вже наштовхує на думки про те, щоб заборонити базуватися ВВС коаліції на турецькій військовій базі «Інджірлік»:

— Позиція Міжнародної коаліції наводить громадськість на думку про щирість у боротьбі з ІДІЛ. У суспільстві починаються суперечки щодо правомірності подальшого використання бази «Інджірлік». Однак, думається, довгострокове співробітництво все ж передбачає вирішення проблем шляхом діалогу. Переговори тривають як на рівні військових, так і цивільних структур. Вважаю, що сили коаліції, особливо США, у результаті нададуть очікуваної підтримки операції «Щит Євфрату», і рішення буде прийнято в найближчий час, — підкреслив турецький міністр.

Авіабаза «Інджірлік» розташована в провінції Адана на півдні країни, її діяльність регулюється Договором про військове та економічне співробітництво США та Туреччини. Дозвіл на використання об'єкта дає Анкара. Зараз там базуються літаки США, Німеччини, Великобританії, Катару і Саудівської Аравії.

ФОТО: інтернет

QHA