АНКАРА (QHA) -

Туреччина виступить в ООН з ініціативою щодо скасування рішення США по Єрусалиму. Про це повідомив президент Реджеп Таїп Ердоган у відеозверненні до учасників мітингу на підтримку Палестини у провінції Конья.

За словами Ердогана, жодна країна світу не має права вважати себе вище за міжнародні закони.

— Не можна позиціонувати себе як борця за демократичні цінності і одночасно порушувати права людини, закон і принципи демократії. Це ганьба. Мусульмани не сприймають подвійні стандарти, несправедливість і порушення прав, наголосив турецький лідер.

Президент зазначив, що Туреччина сповнена рішучості зробити все від неї залежне в даному питанні. Анкара має намір задіяти всі механізми для викриття тих, хто не зважає на закон.

— Спочатку Туреччина планує звернутися до РБ ООН. Якщо будь-яка країна-постійний член РБ ООН скористається своїм правом вето, то Анкара внесе це питання до порядку денного Генасамблеї і зробить все, щоб незаконне і несправедливе рішення по Єрусалиму було скасоване. Анкара зробить кроки для того, щоб Палестину визнала максимальна кількість країн. Сьогодні Палестину визнали 137 країн світу. Сподіваємося, що таких країн стане більше, сказав президент Туреччини.

За словами турецького лідера, ісламські країни створять нові фонди для надання допомоги палестинським сім'ям.

QHA повідомляло, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликав визнати Єрусалим окупованою столицею Палестини. З такою заявою він виступив на позачерговому саміті Організації ісламської співпраці.

Зазначимо, раніше Ердоган вже називав Ізраїль терористичною державою.

Він звинуватив поліцію Ізраїлю у невідповідному застосуванні сили проти палестинських протестувальників і заявив, що Ізраїль є "репресивною, окупаційною державою".

Джерело: Анадолу

QHA