КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко надіслав вітання президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану з нагоди 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною і Туреччиною. Про це повідомляє інтернет-представництво президента.

Петро Порошенко у привітанні наголосив, що встановлені нині дружні відносини засновані засновані і на політичній волі лідерів Туреччини, які рішуче засудили окупацію територій України згідно з принципами міжнародного права. Президент України зазначив, що, грунтуючись на основних принципах свободи і поваги до суверенітету і територіальної цілісності країн, можливо забезпечити стійкий мир у Чорноморському регіоні.

— Протягом останніх двох з половиною десятиліть двосторонні відносини між нашими країнами набули стратегічних вимірів і глибину, зокрема, завдяки Вашим особистим зусиллям і політичної волі. Туреччина на практиці продемонструвала свою відданість базовим принципам міжнародного права і солідарність з Україною, засудивши окупацію Росією Криму та спробу анексувати частину української суверенної території. У цьому контексті хочу наголосити, що забезпечення миру у регіоні Чорного моря є спільним життєво важливим завданням України і Туреччини, йдеться у повідомленні президента України.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у відповідному привітанні зазначив, що співпраця між країнами поглиблюється, незважаючи на виклики на всіх рівнях. Він сказав, що Туреччина продовжить рішуче засуджувати агресію проти України і підтримувати країну у її прагненні відновити суверенітет і територіальну цілісність.

Виклики, з якими ми зіткнулися на регіональному та міжнародному рівнях, ще раз довели, що турецько-українська дружба спирається на міцний фундамент, а наша співпраця поглибилася ще більше у кожній галузі. Без сумнівів, наші прекрасні відносини з дружньою Україною продовжуватимуть розвиватися у найближчому майбутньому. Туреччина, безсумнівно, підтримуватиме рішення проблем у регіоні на основі збереження територіальної цілісності і суверенітету нашого стратегічного партнера України, зазначив президент Туреччини.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 2017 року Туреччина виділить $ 3,1 млн для Збройних сил України в рамках угоди про стратегічне партнерство, підписаної 30 грудня.

ФОТО: інтернет

QHA