АНКАРА -

Туреччина блокує участь Австрії в програмах військового співробітництва НАТО. Дипломатичні джерела в Анкарі в бесіді з «Анадолу» повідомили, що таке рішення пов'язане з антитурецькою політикою Відня.

— Туреччина продовжить робити всі необхідні кроки щодо участі Австрії в програмах НАТО аж до перегляду позиції австрійської сторони, у тому числі в рамках Європейського Союзу, — підкреслили в МЗС Туреччини.

Джерела привернули увагу до того факту, що Австрія, не будучи членом НАТО, бере участь у програмах військового співробітництва Альянсу:

— Участь у програмах НАТО передбачає в першу чергу розвиток дружніх відносин з державами-членами Північноатлантичного альянсу. Однак Відень вже певний час ігнорує цей принцип, дотримуючись упередженої та деструктивної позиції щодо Туреччини в рамках різних міжнародних структур, у тому числі ЄС.

Нагадаємо, що уряд Австрії неодноразово заявляв про бажання припинити переговори з Турецькою Республікою про членство в Європейському Союзі. Так, 16 грудня минулого року Відень заблокував прийняття політичних заяв щодо продовження переговорів про вступ Туреччини до складу ЄС, мотивуючи своє рішення тим, що Туреччина порушує права людини і не дотримується європейських цінностей.

Джерело і фото: АА

QHA