КИЇВ (QHA) -

Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олександр Турчинов заявляє, що слідом за виведенням російських офіцерів зі складу СЦКК може розпочатися активізація бойових дій на Донбасі.

За словами Турчинова, Київ не може виключати, що РФ виводить своїх офіцерів для того, щоб почати активізацію не просто військових провокацій, а вже військових дій.

— Але ЗСУ готові до будь-яких провокацій. Ми будемо посилювати нашу позицію на фронті. Сподіваюся, що "нормандський формат", який має незабаром відбутися, дасть оцінку спробі Росії не просто йти шляхом ескалації, а повністю перекреслити будь-які можливості політико-дипломатичним шляхом припинити агресію Росії на сході країни і у Криму, заявив секретар РНБО.

Побоювання Турчинова розділяє і глава Міноборони України Степан Полторак. Він заявив, що вихід російської сторони із СЦКК на Донбасі має на меті звинуватити Україну в порушенні режиму припинення вогню.

Після виведення ми побачили справжні наміри, чому Росія прийняла таке рішення для того, щоб звинуватити нас у порушенні режиму припинення вогню, хоча в принципі вони цього тільки й чекають і самі порушують режим припинення вогню, сказав він.

Полторак наголосив, що Збройні сили України готові до зміни ситуації.

Вчора стало відомо, що українські представники СЦКК залишили окуповану територію Донбасу.

Раніше повідомлялося, що представник України в робочій підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи у Мінську Євген Марчук заявив, що діяльність СЦКК на Донбасі після відкликання російських військових може припинитися.

Раніше повідомлялося, що в «ДНР» заявили про те, що російська сторона СЦКК залишила територію Донбасу.

Сьогодні вранці у Держприкордонслужбі повідомили про те, що все 74 російських офіцери, що входили до складу СЦКК, залишили Україну. Одному з них навіть заборонили в'їзд до України через незаконне відвідування анексованого Криму.

QHA