КИЇВ (QHA) -

Законопроект про деокупацію окремих районів Донецької та Луганської областей вже готовий до внесення на розгляд парламенту. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

— Закон про деокупацію повністю готовий. Є доручення МЗС провести консультації з нашими партнерами. Я сподіваюся, що до початку сесійних засідань ці консультації будуть завершені і закон буде внесений президентом до Верховної Ради, — сказав Турчинов.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко підтримав ініціативу Турчинова про зміну формату АТО і доручив розробити відповідний законопроект про повернення окупованих територій під контроль держави.

Потреба у законі «Про особливості державної політики щодо відновлення державного суверенітету в окупованих районах Донбасу» виникла через фактичний вихід Росії з Мінського процесу врегулювання збройного конфлікту.

Представник президента України у ВР Ірина Луценко повідомила, що закон про деокупацію та реінтеграцію Донбасу спрямований на посилення оборони України у зоні АТО. Особливо важливим його пунктом вона назвала «гармонізацію змін до поточної ситуації України з зобов'язаннями України згідно з Мінським угодами».

Сьома сесія Верховної Ради 8-го скликання почне роботу 5 вересня.

ФОТО: інтернет

QHA