КИЇВ (QHA) -

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов зізнався, що у 2014 році вводив громадян України в оману щодо боєготовності армії, щоб не сіяти паніку. За його словами, на початку збройної агресії Росії керівництво країни запевняло українців, "що армія їх захистить", хоча в армії було мало боєздатних частин. Про це Турчинов заявив сьогодні на допиті в Оболонському райсуді Києва у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича.

Адвокат Януковича Віталій Сердюк заявив, що Турчинов порушив присягу. У відповідь Турчинов сказав, що не давав присяги у суді на той час. Після цього захисник екс-президента почав ставити Турчинову питання, які стосувалися б предмета судового розгляду, а саме звинувачувати його у тому, що він, як один з лідерів Майдану, блокував будівлі КМДА, профспілок, міністерств і Жовтневий палац.

Нагадаємо, Олександр Турчинов був виконуючим обов'язки президента України з 23 лютого по 7 червня 2014 року. За цей час Росія захопила Крим і на Донбасі почалася війна.

Раніше повідомлялося, що Турчинов заявив, що росіяни заздалегідь професійно готувалися не тільки до окупації Криму, але й до захоплення України. Турчинов зазначив, що прихована частина операції розпочалася 20 лютого 2014 року, коли о четвертій ранку РФ приступила до відкритої фази вторгнення, захопивши Кабмін і Верховну раду Автономної Республіки Крим.

QHA