КИЇВ (QHA) -

Українські військовослужбовці отримали в березні 2014 року усне розпорядження від виконуючого обов'язки президента України Олександра Турчинова застосовувати зброю для захисту військових об'єктів у Криму.

Про це заявив колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час розгляду справи про держзраду екс-президента Віктора Януковича на суді в якості свідка.

— Було розпорядження в жодному разі не здавати ніяких об'єктів, не здавати і застосовувати зброю для їхнього захисту, — зазначив він.

Яценюк повідомив, що даний наказ отримали Національна гвардія, Військово-морські та повітряні сили.

Колишній глава Кабміну звернув увагу на те, що Янукович не оскаржив в суді своє відсторонення від влади в лютому 2014 року, а значить, визнав його законність.

Як повідомляло QHA, представники ЗМІ отримали доступ до документів, що підтверджують вчинення державної зради екс-президентом України Віктором Януковичем. Йдеться про лист, в якому Янукович закликав президента Російської Федерації Володимира Путіна ввести війська до України.

Нагадаємо, адвокат екс-президента Януковича Віталій Сердюк приніс на судове засідання Печерського районного суду Києва, в якому розглядали справу про розстріли на Майдані 18-20 лютого, «коктейлі Молотова», бейсбольні біти і булижники.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що найближчим часом буде завершене досудове розслідування у справі про розстріли на Майдані в 2014 році відносно колишніх високопоставлених чиновників режиму екс-президента Віктора Януковича і його самого.

QHA