КИЇВ (QHA) -

Терор, залякування і боротьба з "незручними" людьми є одними з головних елементів політики Російської Федерації. Про це в Фейсбук написав секретар РНБО України Олександр Турчинов.

За словами Турчинова, затримання адвоката Курбедінова в той момент, коли він їхав до свого підзахисного, означає, що політв'язнів у Криму хочуть позбавити захисту.

— Адже Еміль Курбедінов — захисник фігурантів низки політичних процесів проти інакомислячих у Криму, зокрема, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, журналіста Миколи Семени, фігурантів інших сфальсифікованих справ, зокрема, проти учасників "заворушень 26 лютого 2014 року", — написав Турчинов.

Секретар РНБО наголошує, що влада Російської Федерації демонстративно порушує базові правові принципи, закріплені в міжнародному праві та Конституції РФ, з метою залякування інакодумців на окупованому півострові.

— Страх російської влади перед такими особистостями, як Еміль Курбедінов, Ільмі Умеров, Микола Семена, які мають свою позицію та можуть її обстоювати, — безмежний. Тому Кремль і вважає за краще утримувати їх за гратами. Але кожній диктатурі приходить кінець, і коли це станеться, її ідеологам і виконавцям злочинних наказів не допоможуть ні "газові" гроші, ні терор, ні залякування, — підкреслив Турчинов.

Як повідомляло QHA, адвоката Еміля Курбедінова затримали вранці 26 січня і звинуватили в правопорушення за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами) за публікацію в соцмережі 2013 року. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістською пропагандою, яку йому інкримінують, не займався. Рішенням суду його визнали винним і заарештували на 10 діб.

ФОТО: інтернет

QHA