КИЇВ (QHA) -

Рада національної безпеки і оборони України прийняла кілька важливих рішень, спрямованих на зміцнення оборони і безпеки країни, заявив Секретар РНБО Олександр Турчинов після завершення засідання Ради.

Зокрема, РНБО України, виходячи з ситуації в Україні та за її межами, перш за все, у зв'язку з продовженням агресії РФ проти нашої держави, рекомендувала уряду і Верховній Раді України збільшити витрати на фінансування оборонного бюджету країни.

За словами Турчинова, за рахунок збільшення дохідної частини загального фонду бюджету запропоновано збільшити фінансування витрат сектора безпеки і оборони на суму близько 3 млрд грн.

— Це стосується Міністерства оборони, Національної гвардії, розвідки, Національної поліції, а також питань, пов'язаних з посиленням кіберзахисту нашої країни, — сказав він.

Турчинов також повідомив, що РНБО України прийняла рішення про початок фінансування держбюджету за рахунок конфіскованих в українських фінансових установах ресурсів «оточення Януковича». Зокрема, 6 млрд. грн пропонується направити на фінансування сектора безпеки і оборони в частині закупівлі озброєння та військової техніки, а також програми із закупівлі та виробництва боєприпасів.

За словами секретаря РНБОУ, у межах цих ресурсів 1 млрд грн виділяється Міноборони України для фінансування програми будівництва житла для військовослужбовців. Заплановано також направити ресурси на розробку новітньої зброї та техніки.

— РНБО України вважає за необхідне значно збільшити фінансування Державної прикордонної служби, зокрема, у частині облаштування кордону і технічної ідентифікації осіб, які перетинають кордон, — додав Турчинов. — РНБО також прийняла рішення про реалізацію комплексних заходів для забезпечення надійного кіберзахисту інформаційних ресурсів органів державної влади, об'єктів критичної інфраструктури і банківського сектора.

Турчинов також повідомив, що після засідання РНБО уряд, СБУ та Нацбанк України отримали низку доручень за поданням найближчим часом пропозицій з розширення списку санкцій, оскільки і США, і ЄС прийняли рішення про введення нових санкцій проти РФ.

Відзначимо, що президент Петро Порошенко сьогодні підписав указ №183/2017, яким ввів у дію рішення РНБО України від 10 липня 2017 року «Про невідкладні заходи з фінансування потреб національної безпеки і оборони України у 2017 році».

ФОТО: інтернет

QHA