КИЇВ (QHA) -

Блокада на Донбасі не принесла ніяких позитивних результатів ні в економічному, ні в політичному плані, ні в питанні безпеки. Таку думку журналістам висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука в Києві 27 березня.

Як зазначив заступник міністра, на Донбасі тривають обстріли, наші війська, як і раніше, зазнають втрат і жоден заручник не звільнений із полону бойовиків.

— З політичної точки зору, ми зустріли нерозуміння щодо блокади з боку Ради Європи, більшості офіційних послів європейських держав і ООН. З економічної — тільки втрати, які відчують, на жаль, всі громадяни нашої держави, — констатував він.

Разом з тим Георгій Тука вважає, що блокада не може бути знята доти, поки не будуть виконані умови, зазначені в рішенні РНБО від 15 березня 2017 року.

Як повідомляло QHA, 15 березня РНБО відреагувала на захоплення розташованих в ОРДЛО підприємств, які перебували під українською юрисдикцією, і загострення ситуації в зоні АТО.

РНБО ухвалила тимчасово, до реалізації пунктів 1-2 Комплексу заходів з виконання Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, а також до повернення під українську юрисдикцію захоплених підприємств, припинити переміщення вантажів через лінію розмежування.

Міністерству внутрішніх справ України, Національній поліції України, Національній гвардії України за участю Служби безпеки України доручено невідкладно припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення залізничними та автомобільними шляхами. Переміщення вантажів припинено з 13 години 15 березня.

Кабінету Міністрів доручено невідкладно розробити і ввести в дію план заходів щодо забезпечення безпечного і надійного функціонування паливно-енергетичного і металургійного комплексу України, проаналізувати негативний вплив захоплення підприємств в ОРДЛО на економіку і бюджет країни і вжити заходів щодо його мінімізації.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, «блокада торгівлі з окупантами» почалася 25 січня, коли активісти заблокували залізницю із закликами про припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. 26 січня прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом блокування залізниці на лінії розмежування в Луганській області.

QHA