КИЇВ (QHA) -

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб у коментарі QHA засудив пропозицію депутата Артеменка про здачу Криму в оренду РФ.

– З приводу пропозиції пана Артеменка у мене дві тези. Перша — я ніколи не підтримаю ідею, що Крим потрібно передати в оренду. Друга — варто розібратися, хто стоїть за цим паном, — сказав Тука.

Заступник міністра вважає дивною ту обставину, що непублічний український депутат раптом потрапив на шпальта провідної американської газети.

— Мильна бульбашка, про існування якої ніхто в Україні не знав, раптом потрапляє до New York Times, попередньо відвідавши Москву. Тому багато питань, хто, як то кажуть, цю жінку танцює, — зазначив він.

Відповідаючи на запитання кореспондента QHA про формат майданчика для діалогу про деокупацію Криму, Тука пояснив, що проблема з Кримом набагато складніша, ніж з окупованими територіями Донбасу.

— Росія категорично відмовляється від будь-яких переговорів щодо Криму. Поки я не готовий сказати, яка саме платформа для діалогу щодо Криму повинна бути, — зізнався заступник міністра.

Нагадаємо, 9 лютого на V Київському безпековому форумі для молоді, організованому фондом «Відкрий Україну», лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк виступив за те, щоб країни-підписанти Будапештського меморандуму стали учасницями Мінського переговорного процесу. Окремо він підкреслив, що міжнародний формат переговорів повинен стосуватися не тільки Донецька і Луганська, але і Криму.

QHA