КИЇВ (QHA) -

МінТОТ виступає за послаблення обмежень на торгівлю з ОРДЛО, — заявив 28 листопада заступник міністра з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, повідомляє кореспондент QHA.

За словами заступника міністра, жодна країна у світі заборонами не досягла припинення контрабанди.

— Виключно заборонними методами жодна країна не досягала успіху у боротьбі з таким явищем, як контрабанда. Зараз існує єдиний вдалий приклад знищення такого явища, як контрабанда це країни Європейського союзу. Зараз нікому в голову не прийде з Польщі до Німеччини нелегально перевозити сигарети, бо немає економічного підґрунтя, сказав він.

Тому Тука вважає, що Україні варто лібералізувати торгівлю з ОРДЛО.

Хотів би зазначити, що як міністерство, яке займається порядком здійснення провезення товарів через лінію зіткнення, ми виступаємо за послаблення того заборонного режиму, який фактично і провокує виникнення явища, яке ми називаємо контрабандою, наголосив Георгій Тука.

Разом з тим Тука заявив, що повністю відновлювати торгівлю з ОРДЛО не можна і перевезення товарів подвійного призначення варто залишити під забороною.

Нагадаємо, сьогодні Незалежний антикорупційний комітет у справах оборони презентував звіт, згідно з яким системна нелегальна торгівля з окупованими РФ територіями ОРДЛО підриває економіку України, а також сприяє появі у лавах ЗСУ осіб, зацікавлених у затягуванні конфлікту.

QHA