АНКАРА (QHA) -

Відкриту в США справу проти топ-менеджера турецького банку Halkbank президент Туреччини назвав "спробою політичного перевороту" і спільною операцією ЦРУ і ФБР проти Анкари.

Про це заявив президент Туреччини Раджеп Таїп Ердоган, виступаючи в парламенті перед членами своєї партії "Справедливість і розвиток".

Він вважає, що ЦРУ, ФБР і проповідник Фетхуллах Ґюлен, якого Туреччина звинувачує в організації спроби перевороту у липні 2016 року, використовують цю справу проти Анкари.

Зазначимо, минулого тижня суд присяжних у США визнав виконавчого директора одного з найбільших турецьких державних банків Halkbank винним у спробі допомогти Ірану обійти санкції США.

Раніше президент Реджеп Таїп Ердоган у відеозверненні до учасників мітингу на підтримку Палестини у провінції Конья заявив, що Туреччина виступить в ООН з ініціативою щодо скасування рішення США щодо Єрусалиму.

За словами Ердогана, жодна країна світу не має права вважати себе вищою за міжнародні закони.

QHA повідомляло, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликав визнати Єрусалим окупованою столицею Палестини. З такою заявою він виступив на позачерговому саміті Організації ісламського співробітництва.

Зазначимо, раніше Ердоган вже називав Ізраїль терористичною державою.

Він звинуватив поліцію Ізраїлю в невідповідному застосуванні сили проти палестинських протестувальників і заявив, що Ізраїль є "репресивною, окупаційною державою".

Джерело: Reuters   

QHA