МІНСЬК (QHA) -

Під час зустрічі Тристоронньої групи у Мінську було зафіксовано, що Росія відповідальна за порушення, які ведуть до потенційного зриву досягнутих раніше домовленостей щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила Дарка Оліфер, прес-секретар представника України на переговорах Леоніда Кучми.

Зокрема, Оліфер згадала псевдоуказ ватажка терористів Захарченка про прирівнювання лінії розмежування до «держкордону ДНР», визнання Кремлем документів, що видаються бойовиками, захоплення українських активів на Донбасі.

— Україна чітко зафіксувала: указ президента РФ про визнання на території Росії документів, виданих нелегітимною владою ОРДЛО; рейдерське захоплення державної та приватної власності на непідконтрольній Україні частині Донбасу та квазіуказ т.зв. «ДНР» про псевдокордон однозначно читаються світовою спільнотою і Україною як порушення Мінських домовленостей і веде до їхнього зриву. Ми зажадали відповіді щодо скасування рішень з цих питань, оскільки такі методи з боку РФ і ОРДЛО ведуть до блокування процесу консультацій у рамках Мінського процесу.

Також українська сторона у Мінську нагадала про те, що бойовики своїми обстрілами так і не дозволили відвести озброєння від лінії розмежування в обумовлений термін. Оліфер відзначила і труднощі при звільненні заручників терористів.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, президент України Петро Порошенко на зустрічі з міністром закордонних і європейських справ Люксембургу Жаном Ассельборном 14 березня закликав ЄС посилити антиросійські санкції у зв'язку із загостренням ситуації на Донбасі. Він нагадав, що РФ визнала фейковий документи так званих «ДНР» і «ЛНР», а пізніше відбулося захоплення терористами українських підприємств у ОРДЛО.

ФОТО: інтернет

QHA