ВАШИНГТОН (QHA) -

Ситуація із звинуваченням України президентом Дональдом Трампом у втручанні у вибори президента США 2016 року виникла через юридичне непорозуміння.

Про це повідомляється у документі Комітету з питань судової системи Конгресу США, сказано в повідомленні Telegram-каналу «Черговий по країні".

Відзначається, що історія про втручання України в американські вибори вийшла на новий рівень після твіту Трампа, однак зовсім не твіт був основною «ударної артилерією» у цьому питанні, вказує автор.

Ще 20 липня Комітет з питань судової системи Конгресу США направив на ім'я заступника Генерального Прокурора США спеціальний запит про вчинення правопорушень громадянкою США Олександрою Халупою при здійсненні діяльності, яка може бути розцінена як лобізм на користь іноземної держави.

На даний момент звинувачення ґрунтуються на участі кількох осіб в передбачуваному «втручанні» — це Сергій Лещенко, Олександра Халупа, Валерій Чалий, Андрій Теліженко.

Звинувачення полягає в тому, що організації та особи, які, ймовірно, здійснювали лобіювання українських інтересів, не були зареєстровані як «іноземні агенти» за американським законодавством.

Відзначимо, що впливове американське видання The Washington Post вказує також, що твердження президента США Дональда Трампа про начебто втручання України у вибори у США з метою допомогти перемозі кандидата від демократичної партії Хілларі Клінтон є поверхневим.

Нагадаємо, раніше Дональд Трамп заявив, що Україна намагалася саботувати його передвиборну кампанію, підтримуючи кандидата від Демократичної партії Гілларі Клінтон.

ФОТО: інтернет

QHA