ВАШИНГТОН -

Адміністрація президента США Дональда Трампа звернулася до Верховного суду з проханням відновити заборону на в'їзд до країни громадянам шести мусульманських країн — Ірану, Ємену, Лівії, Сирії, Сомалі та Судану. Про це повідомляє АА.

— Ми звернулися до Верховного суду, щоб почути його думку щодо указу президента Трампа, — заявила прес-секретар Міністерства юстиції США Сара Ісгер Флорес.

Флорес зазначила, що указ Дональда Трампа прийнятий у межах його повноважень і «спрямований на захист американців від тероризму».

Газета The Washington Post повідомляє, що дія указу не поширюється на власників грін-карт і тих, хто постійно проживає в США на законних підставах.

Під час президентських перегонів у США Дональд Трамп активно виступав за «загальну і повну заборону» на в'їзд до США мусульманам. У червні 2016 року, після стрілянини в нічному гей-клубі в Орландо, у результаті якої загинули 50 осіб, він відкрито закликав обмежити в'їзд мусульман до Америки.

— Те, що сталося в Орландо, лише початок. Наша влада слабка і неефективна. Я закликаю до заборони. Необхідна жорсткість, — писав він у Тwitter.

Нападника на гей-клуб звали Омар Матін, він був етнічним афганцем, громадянином США і жителем штату Флорида.

Трамп і раніше пов'язував терористичні прояви і віросповідання. Наприклад, у листопаді 2015 року як відповідний захід на теракти в Парижі він запропонував «серйозно обміркувати» закриття мечетей у країні.

Джерело: АА

QHA