ВАШИНГТОН (QHA) -

Президент Сполучених Штатів Америки (США) Дональд Трамп закликав Республіканську партію Сенату припинити розслідувати втручання Російської Федерації (РФ) у вибори в США у 2016 році.

Глава комітету, сенатор Річард Барр заявив, що Трамп дуже хоче, щоб розслідування закінчилося.

— Це було щось на кшталт: «Сподіваюся, ви зможете зробити це якомога швидше», — зазначив Барр.

Президент США вимагав від сенаторів Мітча Макконела і Роя Бланта швидко припинити розслідування.

Екс-глава комітету з розвідки Дайанн Фейнстейн додала, що такі заклики Трампа порушують принципи розподілу влади.

— Це тиск, який ніколи не повинна створювати посадова особа, коли законодавча гілка знаходиться в процесі розслідування.

Прес-секретар Білого дому Радж Шах, у свою чергу, очікувано заявив, що президент не намагався вплинути на розслідування.

QHA повідомляло, що Федеральне велике журі Вашингтона затвердило звинувачення, які готується пред'явити спецпрокурор США Роберт Мюллер, який розслідує можливе втручання Росії в американські президентські вибори. Стало відомо, що спецпрокурор вивчає ділові операції президента США Дональда Трампа, його зятя Джареда Кушнера, екс-радника з нацбезпеки Майкла Флінна, Пола Манафорта, який кілька місяців очолював передвиборний штаб республіканця, а також Картера Пейджа, який відповідав за консультації з питань зовнішньої політики в ході передвиборної кампанії мільярдера у 2016 році.

Вивченням можливих зв'язків виборчого штабу Трампа з представниками Росії, а також передбачуваного втручання РФ у вибори займаються також спеціальний комітет Конгресу США і Федеральне бюро розслідувань. Американські спецслужби впевнені, що російська влада стоїть за хакерськими атаками на сайти Демократичної партії та передвиборної команди кандидата від цієї партії Хілларі Клінтон з метою вплинути на результат виборів президента США. Трамп багаторазово відкидав звинувачення в тому, що між його людьми та представниками РФ були якісь домовленості.

Раніше американський кабельний телеканал MSNBC і видання The Daily Beast повідомили про те, що на початку війни з Україною російська влада активно використовувала Facebook для політичної пропаганди. Технологія полягала в тому, що росіяни знаходили українських активістів, які захищали позицію України в російсько-українському конфлікті, переходили на повідомлення в Facebook цих осіб і натискали «поскаржитися на повідомлення». Яким би не було це повідомлення, або фото, вони стверджували, що це порнографія або інша категорія повідомлень, які Facebook повинен усувати. Однак у ситуації з Росією масштаб був іншим. За державної підтримки Росії такі скарги направлялися сотні разів проти кожного з повідомлень українських активістів, що призводило до заборони їхнього доступу до ресурсу.

Перед цим компанія Facebook визнала, що для просування власних ідей російські пропагандисти використовували в цій соціальній мережі можливості платної реклами. Такий факт мав місце під час президентських виборів у США.

Джерело: Reuters

QHA