КИЇВ (QHA) -

Народний депутат від фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв вважає, що адміністрація президента США Дональда Трампа зробила набагато більше для припинення військового конфлікту на Донбасі і деокупації Криму, ніж його попередник Барак Обама за два своїх президентських терміни.

Сергій Соболєв вважає, що ключова мета заяви президента України на Генасамблеї ООН полягає в тому, щоб не дати Заходу забути про російську окупацію Криму. Адже в резолюціях і рішеннях про міжнародні економічні санкції стосовно Росії мова йде про воєнну ситуацію на Донбасі, а Крим з цього контексту випадає.

— Саме окупація Криму сприяла введенню санкцій, і тільки потім вони розширювалися в міру окупації Донбасу. Я думаю, що навіть просте згадування про окупацію Криму дуже важливо. Що дасть ця робоча група? Ви уявляєте позицію окупанта, який готовий йти хоч на якісь переговори по Донбасу, але відкинув всі спроби почати переговори по окупованому Криму? Я думаю, що необхідно зробити хоч якусь спробу до прориву, а визнання того, що кримський півострів окупований це вже прорив, зазначив Соболєв.

Парламентар вважає, що, незважаючи на критику з боку деяких українських політиків, адміністрація Трампа за півроку зробила більше для деокупації Криму і припинення війни на Донбасі, ніж Обама за два своїх терміни. Таких результатів вдалося досягти завдяки чіткій позиції обох фракцій в конгресі і сенаті — демократів і республіканців.

Тому я вважаю, що цей тандем з одного боку Конгрес, а з іншого боку адміністрація Трампа дає такий хороший результат. Цього, на жаль, за Обами не було. Проаналізувавши його роботу, ми переконалися в тому, що були лише гучні заяви, а не конкретні дії, сказав народний депутат.

На думку Сергія Соболєва, продовження на півроку європейських санкцій проти Росії підтверджує те, що Європа виступає проти окупації української території.

Тепер, на думку парламентаря, потрібно знову підняти тему Будапештського меморандуму, під час підписання якого легко лунали гарантії щодо територіальної цілісності України. Саме тому країни-підписанти зобов'язані не тільки їх виконати, але і гарантувати вступ України до НАТО.

— Не забувайте, що країни, які побували у «дружньому Радянському Союзі», нас підтримують, зокрема країни Балтії і Польща. Країни, які не зазнали на собі російської агресії чи окупації, до цього ставляться приблизно так само, як після Мюнхенської конференції 1938 року ставилися лідери держав, які підписали мирний договір з Гітлером, наївно вважаючи, що їх не торкнеться війна, додав Сергій Соболєв.

За його словами, зараз ситуація не менш серйозна, адже у світі назріває протистояння інтересів, що може в будь-який момент перерости у військовий конфлікт. Про це свідчить і ситуація з Росією в Європі, і ситуація з Північною Кореєю.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко на 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН закликав створити міжнародну групу «друзів» українського Криму для координації спільних дій.

QHA