ВАШИНГТОН (QHA) -

Президент США Дональд Трамп вважає, що Росія втручалася у минулі у 2016 році американські вибори, але сам він до цього не причетний. Про це заявила у середу на брифінгу для журналістів прес-секретар Білого дому Сара Сандерс.

Її, зокрема, запитали: «Президент неодноразово говорив, що не було ніякої змови між його виборчим штабом і Росією. Яке значення Трамп вкладає у слово «змова». Чи має він на увазі зустрічі між офіційними особами або йдеться про обмін інформацією?».

— Президента звинувачують у тому, що йому допомогли перемогти на виборах, але це просто неправда, — відповіла Сандерс. — Він виграв тому, що був найкращим кандидатом, старанніше працював, тому що говорив про те, що насправді турбувало Америку, і американці проголосували за нього. <...> Ці наклепницькі вигадки [про змову] стали поширюватися з метою визнати його нелегітимним президентом.

За словами Сандерс, Трамп вважає, що втручання Росії у вибори 2016 року мало місце, «він говорив про це, однак це не означає, що він брав участь у цьому».

— Заявляти про те, що щось відбувається — це одне, а сприяти тому, що відбувається, — зовсім інше, і не потрібно це змішувати. Деякі намагаються саме це зробити. Він [Трамп] дуже чітко пояснив, що ні він, ні хто-небудь з його виборчого штабу до цього не мають ніякого відношення, — сказала прес-секретар.

6 січня 2017 року управління директора Національної розвідки США опублікувало доповідь, в якому акцентувалося, що хакерські атаки на комп'ютерні системи були зроблені за вказівкою Кремля з метою «підірвати суспільну довіру до демократичного процесу в США» і дискредитувати Клінтон, щоб підвищити шанси Трампа.

QHA повідомляло, що президент США Дональд Трамп розпустив президентську комісію з розслідування фальсифікацій на виборах президента США у 2016 році.

Джерело: ТАСС

QHA