ВАШИНГТОН (QHA) -

Президент США Дональд Трамп скоротив до десятирічного мінімуму фінансову допомогу Палестині. Про це повідомляє турецьке інформагентство «Анадолу».

На тлі напруженості, пов'язаної з рішенням глави Білого дому про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю, Дональд Трамп зменшив обсяг фінансової допомоги Палестині. Президент США від самого початку президентського терміну погрожував санкціями владі Палестини, яка відмовляється йти на діалог з Ізраїлем.

Обсяг зовнішньої фінансової допомоги, яка щорічно виділяється владою США, знаходиться на мізерному рівні у порівнянні з ВНП цієї країни, який досягає на сьогодні 18,5 трлн. дол.

При цьому Вашингтон активно критикують за використання фінансової допомоги у якості важеля "політичного шантажу".

Згідно з даними, отриманими інформагентством «Анадолу» з джерел у Держдепартаменті США і Агентстві з міжнародного розвитку — USAID, за останні 23 роки Вашингтон виділив Палестині фінансову допомогу обсягом у 8 млрд. доларів.

Для порівняння — цей же обсяг фінансової допомоги США перерахували Ізраїлю всього за два роки (2016 р. — 3,1 млрд. доларів та 2017 р. — 4,9 млрд доларів). В цілому з 1949 року США надали Ізраїлю допомогу на суму 130 млрд. доларів.

До того ж, у вересні 2016 року екс-президент США Барак Обама підписав указ про військову допомогу Ізраїлю у розмірі 38 млрд. доларів на період 2019 – 2028 років.

Раніше QHA писало, що Сполучені Штати Америки мають намір надати фінансову допомогу у 2018 році 26 країнам і регіонам.

Перше місце у списку займає Ізраїль, який отримає в цьому році 3 млрд. 100 млн. доларів. Далі йдуть сусідні держави — Єгипет і Йорданія, яким планується виділити 1 млрд. 381 млн. доларів і 1 млрд. доларів відповідно.

QHA