ВАШИНГТОН (QHA) -

Президент США Дональд Трамп заявив у середу, що Росія забезпечує Північну Корею в порушення міжнародних санкцій, і що Пхеньян стає все ближчим до того, щоб створити ракету дальньої дії, яка могла б досягти США.

— Росія взагалі не допомагає нам з Північною Кореєю,  сказав Трамп в інтерв'ю агентству Reuters.  Те, в чому Китай допомагає нам, Росія саботує, інакше кажучи, Росія компенсує те, що робить Китай.

Китай і Росія погодилися з останніми санкціями Ради Безпеки ООН щодо Північної Кореї, введеними минулого року. Ці санкції передбачають, крім іншого, різкі обмеження поставок палива до КНДР. У грудні розвідслужби ряду європейських країн повідомляли, що Росія щонайменше тричі поставила паливо Пхеньяну в обхід санкцій, в Москві це заперечують.

У розлогому інтерв'ю президент США назвав Північну Корею головною міжнародною проблемою, що стоїть перед ним. Він висловив сумніви щодо того, наскільки корисні переговори з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином. У минулому він не виключав прямих переговорів з Кімом.

Я сяду з ним (за стіл переговорів), але не впевнений, що це вирішить проблему, сказав Трамп, зазначивши, що переговори з Пхеньяном, які вели попередні адміністрації США, не змогли стримати розвиток ядерної і ракетної програм Північної Кореї.

Трамп відмовився відповідати на питання про те, чи підтримує він зв'язок з лідером КНДР, з якими він в минулому обмінювався публічними образами і погрозами. Президент США сказав, що сподівається вирішити протистояння з Пхеньяном «мирним шляхом» хоча і висловив сумніви щодо того, що таке можливо.

Дональд Трамп дав високу оцінку зусиллям Китаю щодо обмеження поставок нафти і вугілля до КНДР, але зазначив, що Пекін повинен робити більше для стримування Північної Кореї.

QHA повідомляло, що глава Комітету у справах збройних сил палати представників конгресу США Мек Торнберрі вважає, що американські військові готуються до бойових дій проти Північної Кореї.

Джерело: «Радіо Свобода»

QHA