КИЇВ (QHA) -

Президент США Дональд Трамп під час більш ніж годинної телефонної розмови з Петром Порошенком 4 січня повідомив, що Сполучені Штати мають намір працювати над відновленням миру уздовж українського кордону. Інформацію з посиланням на заяву Білого дому передає Reuters.

— Ми будемо працювати з Україною, Росією та всіма зацікавленими сторонами, щоб допомогти їм відновити мир уздовж кордону, — сказав Трамп по телефону.

Адміністрація президента України поінформувала, що особлива увага під час бесіди була приділена врегулюванню ситуації на Донбасі.

— Сторони висловили глибоку стурбованість через ескалацію напруженості та погіршення гуманітарної ситуації, перш за все в районі Авдіївки. Лідери країн відзначили крайню необхідність встановлення режиму повного припинення вогню, — йдеться в повідомленні прес-служби на офіційному сайті президента України.

На своїй сторінці в Фейсбук прес-секретар українського президента Святослав Цеголко повідомив, що глави держав також обговорили питання зміцнення двостороннього стратегічного партнерства.

Крім того, Порошенко і Трамп говорили про можливість особистої зустрічі найближчим часом.

QHA повідомляло, що увечері 4 лютого планувалася телефонна розмова президента України Петра Порошенка з президентом США Дональдом Трампом. Напередодні про намір Трампа зателефонувати українському президенту і прем'єр-міністру Італії Паоло Джентілоні повідомляли представники Білого дому.

28 січня президент США Дональд Трамп і президент Росії Володимир Путін у телефонній розмові торкнулися основних аспектів ситуації в Україні, боротьбі з тероризмом і відносинам між країнами.

ФОТО: інтернет

QHA