ВАРШАВА (QHA) -

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп підкреслив, що США налаштовані на підтримку миру і безпеки у Східній Європі.

Про це він сказав у Варшаві на спільній прес-конференції з президентом Польщі Анджеєм Дудою, яка транслювалася на сторінці Білого дому в Фейсбуці.

Зокрема, президент США подякував Польщі за доброзичливе ставлення до більш 5 тисяч американських солдатів, які базуються в Польщі в рамках розміщення багатонаціональних батальйонів НАТО на східних кордонах Альянсу

— Наш міцний альянс з Польщею і НАТО як і раніше, вкрай важливий для стримування конфліктів і прийняття кроків, щоб війна між великими державами ніколи знов не спустошила Європу і щоб світ був безпечніше і краще. Америка налаштована підтримувати мир і безпеку в Центральній і Східній Європі.

Він також зазначив, що Сполучені Штати співпрацюють з Польщею у відповідь на дії Росії та її політику дестабілізації. Зокрема, президенти двох країн обговорили ситуацію в Україні та проведення російсько-білоруських навчань «Захід-2017» у вересні. Дуда зазначив:

— Ми говорили про ситуацію в Україні, навчаннях «Захід-2017», контракти з модернізації польської армії, зокрема, закупівлі ракет «Петріот».

Окремо Трамп зазначив: США вдячні Польщі за те, що вона стала прикладом для кожного члена НАТО, оскільки виконала вимогу про виділення на оборону суми в розмірі 2% ВВП.

Як повідомляло QHA, Трамп на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним має намір підняти питання дій Росії в Україні, зокрема мова піде про анексію Криму.

ФОТО: інтернет

QHA