ВАШИНГТОН (QHA) -

Президент Сполучених Штатів Америки (США) Дональд Трамп провів у Білому Домі переговори з президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим.

Сторони обговорили проблеми ядерної політики Північної Кореї (КНДР).

Назарбаєв відзначив, що Казахстан закрив ядерний полігон у Семипалатинську і заявив про необхідність врегулювання ядерних проблем Пхеньяна.

Трамп і Назарбаєв обговорили також врегулювання конфлікту в Афганістані та інших регіонах світу, а також питання американо-казахстанського партнерства в галузі нерозповсюдження ядерної зброї.

QHA повідомляло, що США і Великобританія схвалили санкції проти КНДР, запроваджені у відповідь на випробування балістичних ракет. На офіційному сайті уряду Великобританії розмістили заяву глави Міністерства закордонних справ Боріса Джонсона, який зазначив, що схвалює одноголосне прийняття резолюції Радбезу ООН щодо КНДР.

Нагадаємо, 22 грудня Рада безпеки ООН одноголосно прийняла рішення посилити санкції проти Північної Кореї через безперервні ракетні й ядерні випробування у цій країні. З 1 січня дозволено поставляти до КНДР вже не 2 млн, а лише 500 тисяч барелів палива на рік. Заборонено також ввезення до КНДР продовольчої і сільськогосподарської продукції, машин, електричних приладів, землі, каменю і дерева. Забороняються поставки Пхеньяну промислового обладнання, транспортних засобів, заліза, сталі та інших металів.

Джерело: Голос Америки

ФОТО: AP

QHA