КИЇВ (QHA) -

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з міністром закордонних і європейських справ Люксембургу Жаном Ассельборном подякував за підтримку і солідарність світових лідерів, у тому числі Люксембургу, Європейського Союзу, США, Канади, у питанні протидії російській агресії та із засудження торгової блокади ОРДЛО.

— Наша спільна позиція полягає в тому, щоб повернути під український суверенітет території, які зараз знаходяться під окупацією, — сказав президент.

Також він наголосив на важливості дотримання Мінських домовленостей, повернення українського контролю над неконтрольованими ділянками російсько-українського кордону.

— Є, на жаль, інші сценарії, які розробляються не в Україні і не в Європейському Союзі. Вони полягають у тому, щоб відрізати ці території, закрити кордони вздовж лінії зіткнення, подарувати ці території агресору, — зазначив глава держави.

Порошенко повідомив, що провокації Росії ведуть до загострення ситуації на Донбасі. Він нагадав, що РФ визнала фейкові документи так званих «ДНР» і «ЛНР», а пізніше відбулося захоплення українських підприємств.

— Після захоплення цих підприємств ми не можемо мати ніяких торгових відносин із цими «конфіскованими» підприємствами. Ми не будемо дозволяти ніякої їх діяльності. І просимо підтримки цих рішень, у тому числі шляхом посилення санкцій ЄС проти Російської Федерації, яка дозволила це грубе порушення міжнародного права, — підкреслив Петро Порошенко.

Президент подякував ЄС за недавнє рішення продовжити санкції за незаконну анексію Криму.

ФОТО: інтернет

QHA