ПРАГА (QHA) -

Президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Том Кент назвав звинувачення суду на окупованому півострові проти кримського журналіста Миколи Семени необгрунтованими. Він додав, що вирок, який виніс підконтрольний Кремлю суд, має бути скасований.

За словами Тома Кента, справа проти Семени — це спроба змусити «замовчати незалежні голоси у Криму».

Інша мета цієї справи перешкоджання журналістській місії Крим.Реалії надавати широкий спектр новин та інформації жителям Криму. Звинувачення проти Семени були засуджені міжнародними організаціями, групами з прав людини, представниками парламентів і урядів. Через цю справу Семена не зміг вчасно отримати потрібну кваліфіковану медичну допомогу. Вирок є менш серйозним, ніж тюремне ув'язнення, але він робить замах на фундаментальне людське право на свободу вираження, порушує міжнародні норми правосуддя. Ми продовжуємо вважати, що звинувачення проти Семени не обгрунтовані. Цей вирок має бути скасований, — заявив він.

Раніше QHA повідомляло, що так званий Залізничний суд Сімферополя засудив Миколу Семену до 2 років 6 місяців позбавлення волі умовно, із забороною на ведення публічної діяльності на 3 роки і випробувальним терміном на 3 роки.

Нагадаємо, 19 квітня 2016 року екс-«прокурор» Криму Наталія Поклонська порушила кримінальну справу за звинуваченням у сепаратизмі проти журналіста з Сімферополя Миколи Семени за опубліковані ним статті.

Джерело: Крим.Реалії

QHA