КИЇВ (QHA) -

У найближчому майбутньому сотні тисяч кримчан можуть залишитися без документів, які підтверджують їхню особу та українське громадянство. Про це на прес-конференції повідомила правозахисниця Євгенія Андреюк.

За її словами, це станеться, якщо українська влада не змінить чинну процедуру отримання паспортів для кримчан, яким виповнилося 18 років, адже для цього вони повинні ідентифікувати свою особу, що в більшості випадків займає багато часу.

— Досі ця процедура не врегульована. Існують внутрішні інструкції міграційної служби, в яких список документів для ідентифікації особистості вузький, а терміни процедури не позначені, — наголошує Андреюк.

Для вирішення даної проблеми правозахисники пропонують збільшити кількість працівників ГМС в населених пунктах, що розташовані близько до окупованого півострову, розробити механізм видачі документів, що засвідчують особу, через консульства України в РФ, а також спростити систему встановлення особи при отриманні документів кримчанами.

Раніше QHA повідомляло, що зміни, які правозахисники пропонують внести до деяких законів для спрощення життя кримчан в Україні, можна прийняти за 3-6 місяців.

QHA