КИЇВ (QHA) -

У президентському рейтингу, складеному соціологічною групою «Рейтинг» за результатами опитування 22-30 листопада, лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко посідає перше місце. Про це повідомляється на сайті «Рейтинг».

Соціологічна група опитала 2000 людей у віці від 18 років.

Так, на питання: «Чи взяли б Ви участь у виборах президента, якби вони проводилися найближчим часом?» позитивно відповіли понад 70% опитаних.

У разі, якби вибори відбулися найближчими тижнями, за Тимошенко проголосували б 15,8% респондентів.

За лідером «Батьківщини» в рейтингу стоять чинний президент України Петро Порошенко, якого готові підтримати 13,8% виборців, і лідер групи «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук — 9,6%.

8,4% виборців підтримали б Вадима Рабиновича, 8,3% — Анатолія Гриценка, а 8% — Олега Ляшка.

Менше 7% опитаних проголосували б за Юрія Бойко (7%), Олега Тягнибока (4,7%), Володимира Гройсмана та Андрія Садового (по 4,6%).

Соціологічна група «Рейтинг» склала також «антирейтинг» виборів, в якому перше місце посідає Петро Порошенко. Проти нього проголосують 23,9% опитаних, готових взяти участь у виборах.

У разі, якби був другий тур виборів, Тимошенко б підтримало 27% респондентів, а Порошенка — 21%.

Проведення дострокових президентських виборів підтримало б 44% опитаних, не підтримали — 46%.

45% респондентів виступають за те, щоб Порошенка замінити після закінчення його президентського терміну, а 38% — за негайне його усунення з поста президента.

Лише 5% опитаних готові обрати Порошенка на другий термін, 12% — не визначились з відповіддю на це питання.

Нагадаємо, Юлія Тимошенко повідомила про свій намір балотуватися на пост керівника країни на наступних президентських виборах. При цьому вона зазначила, що раніше вже підтримувала Віктора Ющенка на посаді президента і Арсенія Яценюка на посаді прем'єр-міністра, але це ні до чого не призвело.

QHA