КИЇВ (QHA) -

Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко попередила, що буде всіма силами перешкоджати прийняттю бюджету, поінформував кореспондент QHA.

— Ми будемо голосувати проти, і ми будемо закликати всіх депутатів голосувати проти, заявила вона.

Тимошенко вважає, що проект бюджету базується на нормах, передбачених трьома законопроектами, в яких закладено багато корупційних схем.

Законопроект № 5132 "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень" має гарну назву, але насправді просто жахливий. За висновком Комітету ВР з євроінтеграції, даний законопроект не відповідає праву ЄС, зазначила Юлія Тимошенко.

Вона стверджує, що цим законопроектом передбачене скасування пільгової системи оподаткування для малих і середніх аграріїв.

 Одночасно цим законопроектом підвищуються податки на дизельне паливо на 30%, що призведе до подорожчання палива для фермерських господарств, повідомила Тимошенко.

Заступник голови депутатської фракції політпартії "Народний фронт" Вікторія Сюмар вважає, що бюджет затвердять в останній день.

— Сьогодні, можливо, ми зможемо прийняти ті законопроекти, принаймні цей №5131 ("Про внесення змін до Бюджетного кодексу України",  ред.), які необхідні, щоб цей бюджет розрахувати,  сказала вона журналістам у кулуарах Ради у вівторок.

Нардеп повідомила, що уряд аргументує необхідність проголосувати за держбюджет-2017 саме у вівторок тим, що це дасть шанс отримати рішення МВФ про надання наступного траншу Україні.

Якщо бюджет буде прийнятий у четвер вночі, то ми вже ніяк не встигаємо на рішення МВФ щодо надання наступного траншу. Якщо це відбудеться сьогодні, то у нас є середа-п'ятниця для того, щоб Україна мала шанс отримати цей кредит МВФ до нового року. Ці шанси мізерні, але уряд, прем'єр пояснює, що він хоче скористатися цим шансом, додала Сюмар.

Нагадаємо, як раніше повідомляло QHA, сьогодні, 20 грудня Верховна Рада продовжила вечірнє засідання до завершення розгляду питань порядку денного та прийняття держбюджету на 2017 рік.

ФОТО: інтернет

QHA