ДОНЕЦЬК (QHA) -

В окупованому Донецьку працівникам шахти та Єнакіївського металургійного заводу не платять зарплату і вихідну допомогу, що провокує протестні настрої та невдоволення злочинною «владою» регіону.

Про це повідомив координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук.

За словами Тимчука, в ОРДО спостерігається загострення соціально-політичної обстановки, пов'язаної із зупинкою роботи ЄМЗ і звільнення всіх працівників. Він зазначає, що їм не виплатили вихідну допомогу і не відрахували внесок у пенсійний фонд. Крім того, звільнені працівники заводу не можуть звернутися до центру зайнятості.

— Центри зайнятості не можуть нараховувати кошти відповідно до відсотка від заробітної плати за останній рік, у результаті чого працівники підприємства будуть отримувати лише мінімальну допомогу в розмірі 1200 гривень. Як наслідок, серед представників зазначеної категорії громадян зростає невдоволення діяльністю «ДНР» і фіксуються заклики до проведення акцій протесту на захист своїх прав.

Також Тимчук розповів про ситуацію на шахті ім. А.А. Скочинського у Донецьку. Через відсутність поставок з підконтрольних Україні територій різко зменшився видобуток вугілля, що не дозволяє проводити необхідні роботи, отже, виплата зарплати затримується. В останній раз шахтарі отримали гроші в лютому 2017 року.

— Керівництво шахти обіцяє працівникам налагодити поставки лісу з території РФ, відновлення обсягів видобутку вугілля і виплату зарплати «у найближчий час». У той же час куратори від «МГБ ДНР» на шахті ім. Скочинського у доповідях на ім'я свого керівництва відзначають високий протестний потенціал серед працівників шахти і рекомендують терміново вжити заходів щодо виплат заборгованостей за зарплатами.

Як повідомляло QHA, також у «ДНР» загострилася ситуація із залізничними перевезеннями через нездатність ватажків окупаційної влади самостійно вирішувати питання економічного розвитку регіону.

ФОТО: інтернет

QHA