КИЇВ (QHA) -

Координатор групи «Інформаційний опір», народний депутат України Дмитро Тимчук на прес-конференції в Києві повідомив, що український парламент готує серйозний законопроект про національну безпеку.

Одне з положень законопроекту, розробленого за участю експертів по лінії НАТО, — декларація про те, що в державній політиці оборони провідну роль відіграє держорган з питань регулювання діяльності оборонно-промислового комплексу.

— Навіть коли ми ведемо переговори з партнерами по лінії НАТО, ми говоримо їм, що існує якийсь орган, який контролює український ВПК, який де-факто не спостерігається, — пояснив він.

Крім того, депутат зазначив, що структури, що координують діяльність ВПК, потрібно було створювати набагато раніше війни на Донбасі, а також наголосив на важливості приватного виробництва озброєння і військової техніки.

— Саме російська агресія показала, наскільки потужним є приватний сектор військового виробництва. Ми переконалися в тому, що цей сектор дуже гнучко реагує на виклики і потреби армії. Не підтримувати цих виробників було б злочином, — сказав нардеп.

У той же час Тимчук зазначив велику прогалину в законодавстві в сфері регулювання військових закупівель через те, що тендери не реєструють у Prozorro під приводом військової таємниці. Простежити закупівлі Міноборони просто неможливо.

— Це таке широке поле для корупції, що страшно уявити. Тому маса питань до Генштабу, чому вибраний той чи інший виробник, — сказав Тимчук.

Нагадаємо, 30 травня Агентство НАТО з підтримки і постачання (АНПП) виступило з пропозицією включити підприємства ОПК України до переліку виробників продукції оборонного призначення. Це фактично означає дозвіл українським підприємствам брати участь у тендерах НАТО.

ФОТО: інтернет

QHA