ВАШИНГТОН (QHA) -

Державний секретар США Рекс Тіллерсон закликав Росію і Китай чинити тиск на Північну Корею, щоб вона припинила свої ракетні та ядерні провокації.

— Ми вважаємо, що Китай і Росія можуть зчинити сильний тиск на Північну Корею, сказав Тіллерсон в ефірі телеканалу CBS.

Глава Держдепу нагадав, що Китай є основним постачальником нафти в КНДР, а в Росії працюють понад 30 тисяч північнокорейських громадян. У випадку з РФ, як зазначив Тіллерсон, російські «зарплати йдуть режиму в Північній Кореї».

— Жодна економіка не може функціонувати, якщо у неї немає доступу до ресурсів. Ми закликаємо Китай використовувати цей важіль, щоб чинити тиск на КНДР, додав він.

При цьому Тіллерсон наголосив, що США як і раніше виступають за мирне вирішення північнокорейської проблеми.

— Все, що їм потрібно зробити, щоб повідомити нам, що вони готові до переговорів, просто припинити ці випробування, припинити ці провокаційні дії і знизити рівень загрози і риторики,  наголосив держсекретар.

У той же час посол США в Організації Об'єднаних Націй Ніккі Хейлі заявила, що Рада безпеки ООН вичерпав можливості щодо стримування ядерної програми Північної Кореї, і США, можливо, доведеться передати це питання Пентагону.

Ми значною мірою вичерпали все те, що ми можемо зробити в Раді безпеки на цьому етапі, сказала Хейлі в інтерв'ю CNN.

Варто зазначити, що радник з питань національної безпеки президента США Герберт Макмастер заявив, що в Білому домі розглядають військовий варіант реагування на ракетно-ядерну загрозу з боку Північної Кореї. Слідом за ним президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон має ефективні інструменти, які можуть змусити Пхеньян припинити провокації.

Нагадаємо, 15 вересня о 6:57 ранку за японським часом (0:57 за Києвом) Північна Корея запустила ракету в напрямку регіону Тохоку. Снаряд пролетів над японським островом Хоккайдо і через дев'ять хвилин впав у Тихий океан на відстані 2000 км на схід від мису Ерімо. Ракета досягла висоти 770 км і пролетіла 3700 км.

QHA