ВАШИНГТОН (QHA) -

Про те, що Росія не мала законних прав на повернення Криму до свого складу, на слуханнях у Сенаті в середу заявив кандидат на посаду глави Держдепартаменту Рекс Тіллерсон.

— Ні. Це було захоплення чужої території, сказав він.

На думку Тіллерсона, США дали «слабку відповідь» на дії Росії в Криму, що спонукало її до подальшої агресії на сході України.

Він додав, що оскільки Мінські домовленості не виконані, США повинні діяти більш рішуче, наприклад, передавати Україні розвіддані про ситуацію на Донбасі і надавати оборонну зброю.

— Росія становить небезпеку, але вона не є непередбачуваною у відстоюванні власних інтересів. Росія домагається поваги і важливості на глобальній арені. Її нещодавня активність не враховувала американських інтересів, уточнив Тіллерсон.

Також політик інформує, що НАТО тверезо оцінює небезпеку від РФ.

Наші партнери по НАТО мають рацію, коли побоюються зростання активності Росії. Але це було зроблене під час відсутності американського лідерства, наголосив Рекс Тіллерсон.

Як повідомлялося вчора, 11 січня, постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба закликав Комітет міністрів РЄ вжити заходів для захисту від репресій українських громадян у тимчасово окупованому Криму.

ФОТО: інтернет

QHA