КИЇВ (QHA) -

Transparency International закликала Національне антикорупційне бюро України розпочати досудове розслідування з приводу приховування інформації про наявність у колишнього глави ДФС Романа Насирова британського громадянства з 2012 року. Про це повідомляє видання ZN.UA.

Антикорупціонери з IT стверджують, що Насиров порушив законодавство України у ч. 1 ст. 366 (службове підроблення, тобто, внесення службовою особою до офіційних документів свідомо неправдивих відомостей, — ред.).

Насиров вніс свідомо неправдиві відомості в офіційні документи і надалі використовував «підробку» для отримання допуску до державної таємниці. У діях голови ДФС вбачаються ознаки злочину, передбаченого частиною 1 статті 366 Кримінального кодексу України.

Стверджується, що міжнародна організація направила відповідну заяву на адресу глави НАБУ Артема Ситника.

Нагадаємо, 22 червня 2016 року НАБУ і САП викрили організаторів схеми з розкрадання коштів під час видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність із ВАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн. ВР України вирішила притягти народного депутата Онищенка — головного фігуранта «газової справі», проте він встиг на той час сховатися.

На початку березня 2017 року у рамках «газової справи» почав фігурувати глава ДФС Роман Насиров, йому інкримінували злочин за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). 9 березня Насирову оголосили рішення суду: він заарештований на 2 місяці з правом внесення застави 100 млн грн.

ФОТО: інтернет

QHA