ЛОНДОН (QHA) -

Facebook і Twitter зіткнуться із санкціями, якщо не нададуть парламенту Великобританії дані про ймовірне втручання Росії у референдум щодо виходу країни з Євросоюзу. Про це заявив глава парламентського комітету з питань культури, ЗМІ і спорту Даміан Коллінз. За даними видання, соцмережі повинні відповісти на запит парламенту про «російську дезінформаційну кампанію», що проводиться на їх платформах, до 18 січня.

Одним з варіантів санкцій проти Facebook і Twitter, за словами Коллінза, може стати обмеження на рекламу у соціальних мережах. The Guardian відзначає, що це перший випадок, пов'язаний із загрозою санкцій соцмережам з боку Коллінза, хоча раніше депутат вже висловлював своє невдоволення взаємодією з компаніями. Зокрема, в одному зі своїх листів у Twitter Коллінз писав, що парламент отримував більше інформації про втручання Росії у референдум від журналістів, ніж від керівництва соцмережі.

Парламент Великобританії зажадав провести розслідування можливого впливу Росії на підсумки референдуму з Брекзіту через соцмережі у жовтні. У середині грудня Facebook повідомив, що власники російських облікових записів напередодні референдуму щодо виходу Великобританії з ЄС придбали три рекламних оголошення на суму 97 центів США. Перед референдумом ці оголошення опублікували 200 новинних стрічок. У середині листопада у Twitter заявили, що російські користувачі поширили майже 45 тисяч повідомлень про Brexit протягом 48 годин під час референдуму. У британському парламенті тоді сказали, що активність у російському сегменті Twitter під час Brexit є доказом втручання Росії у референдум.

QHA повідомляло, що у Британії розслідують можливість втручання РФ у Brexit.

Джерело: «Радіо Свобода»

QHA