КИЇВ (QHA) -

Проект закону про допуск ЗС Північноатлантичного альянсу на територію України 2017 року для проведення багатонаціональних навчань підтримало 236 депутатів парламенту. За словами екс-командира добровольчого батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Миротворець» ГУ МВС України у Київській області Андрія Тетерука, наша країна має досвід ведення бойових дій у зоні проведення АТО, повідомляє кореспондент QHA.

— Наша держава має потужне військо, підрозділи якого щодня вдосконалюють свої навички та набувають безцінний досвід ведення бойових дій у зоні проведення АТО. І якщо раніше під час багатонаціональних навчань на території України та за її межами досвідом з нами ділилися представники НАТО і учасники програми «Партнерство заради миру», то сьогодні ситуація кардинально змінилася. Оскільки українським військовослужбовцям тепер є чому повчити своїх заокеанських колег, вважає нардеп.

Нагадаємо, як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту від 12 січня 2017 року № 5636, прийняття відповідного ЗУ забезпечить виконання завдань у галузі безпеки і оборони України в загальному контексті реалізації пріоритетного зовнішньополітичного курсу держави, підвищить ефективність реалізації національної програми з розвитку ЗСУ, а також дозволить збільшити фінансові надходження в економіку України за рахунок надання відповідних товарів (послуг, робіт) підрозділам збройних сил іноземних держав.

— Ми всі маємо пам'ятати, що війни країни-агресора завжди закачуються у її столиці. Над цим треба працювати. Голосуємо за законопроект і продовжуємо роботу, резюмував Тетерук.

Зазначимо, що законопроектом передбачено, що на фінансування витрат, пов'язаних із підготовкою і проведенням багатонаціональних навчань на території України та за її межами 2017 року у бюджеті закладено майже 35 мільйонів грн. Цю суму планують освоїти в рамках асигнувань, виділених МОУ на цей рік за програмою «Забезпечення діяльності Збройних Сил України та підготовка військ».

ФОТО: інтернет

QHA