ВІДЕНЬ (QHA) -

Діалог, відповідальність і право власності — ці поняття стануть девізом Італії на посаді голови ОБСЄ. Про це сьогодні заявив міністр закордонних справ Італії Анджеліно Альфано, який у Відні презентував програму і пріоритети своєї країни на посту глави ОБСЄ.

Глава МЗС назвав головним завданням ОБСЄ пошук шляхів залагодження конфлікту в Україні.

— Взаємні провокації викликали клімат, який піддає загрозі заходи довіри, які досі приймалися сторонами конфлікту. Ми сподіваємося допомогти змінити цей тренд шляхом повної імплементації мінських домовленостей, сказав він.

Крім того, що Рим підтримуватиме інтенсифікацію переговорів у рамках нормандського процесу і Тристоронньої контактної групи, Альфано пообіцяв, що його країна надасть всебічну підтримку роботі Спеціальної спостережної місії ОБСЄ в Україні.

Італійський міністр також заявив, що має намір відвідати Україну і Росію з 30 січня по 1 лютого цього року.

Крім конфлікту на Донбасі, Анджеліно Альфано розповів про плани щодо врегулювання Карибської та Придністровської кризи.

Раніше QHA писало, що Італія надасть повну підтримку зусиллям України та міжнародної спільноти, спрямованим на пошук шляхів розв'язання кризи на сході України.

Про це повідомив посол Італії в Україні Давіде Ла Сесілія, кажучи про головування своєї країни в Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) 2018 року.

Нагадаємо, 1 січня 2018 року Болгарія вперше після вступу до ЄС стала головою Ради Євросоюзу. Естафету піврічного головування Болгарія прийняла від Естонії, яка була на чолі Ради протягом другої половини 2017 року.

Джерело: OSCE

QHA