КИЇВ (QHA) -

Світовий конгрес українців (ВКУ) засудив незаконні вибори президента Росії, які 18 березня відбулися на території окупованого РФ Криму.

— Проведення цих виборів на окупованій території України стало ще однією спробою кремлівської влади легітимізувати незаконну окупацію Криму. СКУ вітає той факт, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі, Бюро демократичних інститутів і прав людини та інші міжнародні інститути відмовилися делегувати своїх спостерігачів на незаконні вибори, проведені Росією на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, — йдеться у повідомленні.

ВКУ привітав реакцію Євросоюзу, який не визнав вибори в окупованому Криму.

— Світовий конгрес українців засуджує незаконну окупацію Криму Російською Федерацією, яка є кричущим порушенням міжнародного права, і закликає до посилення міжнародного тиску на Російську Федерацію, поки Крим не буде повернений Україні і всі кримськотатарські та українські політв'язні не будуть звільнені, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, вибори президента Росії пройшли 18 березня. Чинний президент Росії Володимир Путін переміг на виборах, набравши майже 77% голосів.

QHA повідомляло, що Франція не визнає підсумки голосування на виборах президента Росії в анексованому Криму. Париж продовжує наполягати на повному відновленні суверенітету і територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Глава французького МЗС Жан-Ів Ле Дріан планує обговорити ситуацію в Криму і на сході України під час свого візиту до Києва 22 – 23 березня.

Раніше Канада також заявила, що не визнає вибори президента РФ в Криму. Вона засудила їхнє проведення на анексованій території України.

У той же день і Німеччина заявила про те, що не визнаватиме результати голосування 18 березня на виборах президента Російської Федерації в анексованому Криму.

QHA