НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Світовий конгрес українців (СКУ) висловив вдячність країнам, які підтримали резолюцію ООН «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна», і закликав інші країни-учасниці ООН приєднатися до них.

Про це заявив президент СКУ Євген Чолій.

— Світовий конгрес українців висловлює подяку державам-членам ООН, які підтримали Україну та її народ, прийнявши цю резолюцію, і закликає держави, що утрималися під час голосування, приєднатися до підтримки цього призову про захист основних прав громадян, які страждають від окупанта, сказав Чолій.

У повідомленні СКУ відзначається, що діаспора підтримує заяву ООН, де засуджується дискримінація жителів тимчасово окупованого Криму, враховуючи кримських татар, українців та інші етнічні групи, з боку російської окупаційної влади.

QHA повідомляло, що 19 грудня Генасамблея ООН схвалила оновлену резолюцію про стан дотримання прав людини в окупованому Росією Криму. За резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь» проголосувало 70 країн, «проти» — 26 країн, ще 76 країн — «утрималися».

Документ, зокрема, підтверджує, що між Україною та Росією існує міжнародний збройний конфлікт, засуджує застосування законів РФ на окупованій території, а також примусове переведення громадян України в російське громадянство. Резолюція містить вимогу до Росії виконати проміжне рішення Міжнародного суду ООН з відновлення прав і свобод громадян України на півострові; закликає російську окупаційну владу забезпечити освітній процес українською і кримськотатарською мовами.

Раніше, коментуючи прийняття Генасамблеєю ООН оновленої резолюції про порушення прав людини у Криму, в МЗС України заявили, що наступним кроком повинна стати деоккупація півострова.

Джерело: СКУ

QHA