ЛОНДОН (QHA) -

Вірус, який в ніч на 13 травня вразив десятки тисяч комп'ютерів по всьому світу, був запущений у мережу пов'язаного з Росією кібер-угруповання. Про це повідомило британське видання The Telegraph.

У виданні нагадали, що група хакерів Shadow Brokers попереджала про подібні дії як помсту президенту США Дональду Трампу після схвалених ним ракетних ударів по базах режиму Асада у Сирії. Підтримка кіберзлочинцями Асада вказує на їхню приналежність до Росії, повідомляють британські журналісти.

Від вірусної атаки в ніч на 13 травня постраждали понад 75 тисяч комп'ютерів у 99 країнах світу.

Вірус під назвою WannaCry після зараження ПК шифрує всі дані на ньому, а зловмисники обіцяють розкодувати файли після отримання викупу. Комп'ютери в Україні і Росії також постраждали від вірусу.

Хакери використовували вразливість Windows, відому під назвою EternalBlue. При цьому ще у березні Microsoft випустила оновлення, що дозволяє захиститися від WannaCry, однак не всі користувачі встигли оновитися, що зробило системи уразливими.

Нагадаємо, 8 квітня, через день після ракетного удару США у Сирії, кібер-угруповання Shadow Brokers оприлюднило заяву, в якій звинуватила Трампа у зраді людей, що його підтримували.

ФОТО: інтернет

QHA