АНКАРА -

Більшість країн світу виступила проти рішення Курдської регіональної адміністрації Іраку (КРАІ) про проведення 25 вересня так званого референдуму про незалежність. До теперішнього часу ідею проведення референдуму підтримав лише Ізраїль.

Рішення про референдум було прийняте на нараді, що відбулася 7 червня в Ербілі за участю глави КРАІ Масуда Барзані та представників політичних партій.

Після цього чимало країн Заходу і регіону виступили із заявами на різних рівнях, в яких акцентували увагу на помилковості зазначеного рішення.

В першу чергу проти проведення референдуму виступив центральний уряд Іраку. Прем'єр-міністр Іраку Хайдар аль-Ібаді зазначив, що референдум не вирішить проблем країни, а, навпаки, ускладнить ситуацію.

Кожен народ має певні цілі і сподівання, сказав прем'єр, зазначивши, що Багдад поважає це прагнення народу.

— Наші курдські брати також мають право на це, але Батьківщина у нас одна, сказав аль-Ібаді.

За його словами, ідея проведення референдуму суперечить Конституції, оскільки КРАІ є частиною Іраку, а курди — його громадянами, і цього не змінити.

За словами аль-Ібаді, сусідні і регіональні країни також вважають, що проведення референдуму може спричинити серйозні проблеми, і розглядають цей крок як загрозу національній безпеці.

Міністр закордонних справ Іраку Ібрагім аль-Джафарі нагадав, що досі ідею проведення референдуму офіційно не підтримала жодна країна, крім Ізраїлю.

Як писали ізраїльські ЗМІ, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху 13 серпня заявив, що підтримує прагнення краї отримати незалежність від Іраку. Про підтримку Ізраїлем курдів у їхньому прагненні отримати незалежність Нетаньяху говорив ще 2014 року.

Міністр юстиції Ізраїлю Айєлет Шакед минулого року відзначила величезну підтримку у створенні нової «курдської держави», яка, на її думку, має знаходитися між Туреччиною та Іраном.

Фото, джерело: АА

QHA