СТРАСБУРГ (QHA) -

Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що важливо якомога більше інформувати світову спільноту про ситуацію в окупованому Криму.

Відео з відповідною заявою Джемілєва на присвяченому темі Криму сайд-івенті в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) 12 жовтня у Страсбурзі було опубліковано на його офіційній сторінці у Facebook.

Уповноважений президента у справах кримськотатарського народу звернув увагу на те, що важливо розповідати громадськості про ситуацію у Криму.

— Вчора була зустріч нашого президента Петра Порошенка з президентом ПАРЄ. Я теж був присутній на цій зустрічі. Президент ПАРЄ говорив Порошенку, що ось, мовляв, Ви в своєму виступі говорили про беззаконня окупантів у Криму, зокрема про Ахтема Чийгоза, Ільмі Умерова. Так ось, якщо б тут були присутні російські депутати, ми б їм говорили в очі все, і можливо таким чином швидше звільнили б цих людей. На це Порошенко відповів, що навряд чи Ахтем Чийгоз захотів би бути звільненим ціною повернення цих окупантів у ПАРЄ. Тому проводити такого роду сайд-івенти, і взагалі розповідати, давати інформацію громадськості про те, що відбувається у Криму, дуже важливо, сказав Джемілєв.

Нагадаємо, проблема свободи слова та порушення прав людини в окупованому Криму стали головною темою заходу, який відбувся у Страсбурзі в рамках чинної осінньої сесії Парламентської Асамблеї Європи.

У кримському сайд-івенті взяли участь лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, представник України в ПАРЄ Сергій Соболєв, член Меджлісу кримськотатарського народу, директор інформаційного агентства «Кримські новини» Гаяна Юксель, адвокат Української Гельсінської групи з прав людини Дар'я Свиридова, юрист Роман Мартиновський та журналіст із Криму Анна Андрієвська.

QHA