ЖЕНЕВА (QHA) -

Під час відкриття 70-ї Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я, представник України міністр охорони здоров'я Уляна Супрун виступила проти призначення президентом асамблеї міністра охорони здоров'я РФ Вероніки Скворцової.

Відповідна заява опублікована на сайті МОЗ України.

Керівництво міністерства вважає, що асамблея стала частиною фронту російської гібридної війни проти України, а кандидатура Скворцової на пост її президента є останнім залпом злагодженого нападу на західні інститути.

— Політика російської окупаційної адміністрації в Криму, яка заперечує життєво важливу заступну підтримувальну терапію для сотень пацієнтів, вже призвела до десяткам смертей. Майже щодня українці і кримські татари піддаються тиску і порушенням прав людини, зокрема незаконним затриманням і висилкою в російські «трудові табори» за сфабрикованими звинуваченнями, як український режисер Олег Сенцов і багато інших.

Супрун також наголосила, що російські окупанти руйнують медичну інфраструктуру в ОРДЛО шляхом щоденних мінометних та артилерійських обстрілів.

— Безпорадні люди на місцях не мають доступу до медичних послуг і життєво важливих лікарських засобів. На цьому тижні український парламент голосує за закони, що гарантують надання медичних послуг ветеранам, які захищають нашу країну від цього російського вторгнення, — зазначила вона.

МОЗ стверджує, що представник Російської Федерації — країни, яка веде війну проти України, — не має морального права очолювати Асамблею організації.

Як повідомляло QHA, раніше Міністерство охорони здоров'я України запропонувало повністю відмовитися від закупівель російських ліків.

ФОТО: інтернет

QHA