СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Так званий Верховний суд Криму залишив українського активіста Володимира Балуха у СІЗО до 6 січня 2017 року. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

— Сьогодні, 22 грудня, ув так званому «Верховному суді» Криму відбувся розгляд скарги на постанову суду про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту Володимира Балуха. Скаргу розглядав «суддя» Борис Балахонов. Апеляцію суд відхилив, Володимир Балух залишився під вартою до 6 січня 2017 року, — йдеться в повідомленні.

Як раніше повідомляло QHA, кримчанин Володимир Балух вивісив прапор України над своїм будинком у 2013 році. 30 квітня 2015 року до нього прийшли співробітники підконтрольних окупантам правоохоронних органів. Тоді формальним приводом стала підозра в крадіжці запчастин від трактора Т-74. Однак Балух відмовився спілкуватися з представниками ФСБ і 11 днів переховувався. За цей час силовики перевернули догори дном його будинок і будинок його матері, а також зірвали український прапор.

14 листопада того ж року до Балуха знову з'явилися співробітники кримських правоохоронних органів. Після обшуку проти нього порушили кримінальну справу за статтею 319 КК РФ «Образа представника влади».

Влітку 2016 року Роздольненський районний «суд» окупованого Криму виніс вирок відносно громадянина України Володимира Балуха, засудивши його до 320 годин обов'язкових робіт.

8 грудня співробітники ФСБ у черговий раз провели у нього обшук, після чого активіста затримали нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

ФОТО: інтернет

QHA